Eyyübiye Gençlerinin Başarılı Olması İçin Tüm İmkânlar Sağlandı
16:46 - Halkın “Birleşik Rusya” programına göre Kırım’ın Simferopol bölgesinde yeni bir oyun alanı kuruldu
15:20 - Meeting with the Chairman of the Tajikistan-Saudi Arabia Interparliamentary Friendship Group
13:46 - Birleşik Rusya’nın desteğiyle Novosibirsk Bölgesi’nin Taskaevo köyüne yeni bir oyun alanı kuruldu
11:15 - “Birleşik Rusya” Kuzbass’ta “Sıhhi savunmaya hazır” projesini başlattı
10:15 - «Единая Россия» запустила в Кузбассе проект «Готов к санитарной обороне»
08:23 - AVUKAT MEHMET YILMAZ `DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
03:48 - AV. OSMAN EYYÜPOĞLU `NDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
Eyyübiye Gençlerinin Başarılı Olması İçin Tüm İmkânlar Sağlandı
Şanlıurfa merkez nüfusunun yüzde 44’ünün yaşadığı ilçe olan Eyyübiye’de, başarılı olmaları için eğitim materyallerinden öğretmene, kablosuz internetten bilgisayara, çay, kahve ve kek ikramına kadar tüm ihtiyaçları karşılanan gençler, harıl harıl üniversite sınavlarına hazırlanıyor.
Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatı ve bizzat ilgilenmesiyle iki sınav merkezi, iki gençlik merkezi ve iki eğitim otağında üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere, eğitim desteklerinin tamamı ücretsiz veriliyor.
Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin de desteklediği eğitimler sayesinde şimdiye kadar yüzlerce genç üniversiteli olurken, bu yıl hizmete sunulan iki sınav hazırlık merkezinin de etkisiyle Eyyübiye’de üniversiteyi kazanan genç sayısında rekor kırılması bekleniyor.
Bütçesinin yüzde 60’ına yakınını gençlerin eğitimine yönelik yatırımlara harcayan Eyyübiye Belediyesi, 2023 yılındaki eğitim yatırımlarına dört eğitim otağı, iki sınav hazırlık merkezi ve iki gençlik merkezi daha ilave etmek için ihalelerini yaptı.
Başkan Mehmet Kuş, yapımı tamamlanan ve tefrişat aşamasında olan Süleymanşah Gençlik Merkezi, Yenice Sınav Hazırlık Merkezi ile Eyyübiye Millet Bahçesi’nde yapımı tamamlanmak üzere olan kütüphanenin de yakın zamanda eğitim öğretimin hizmetine sunulacağını açıklamıştı.
—
YOUTUBE VİDEO LİNK: https://youtu.be/UsqLdh0SIH8
VİDEO İNDİRME LİNKİ : https://we.tl/t-zmJKmQ4NBe
EYYÜBİYE BELEDİYESİ
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
T: 0414 315 14 15
www.eyyubiye.bel.tr