Eyyübiye’de Yeni Kitap Otakları’nın Yapımı Tamamlandı - Gazete Şanlıurfa

Gazete Şanlıurfa

SON DAKİKA

Eyyübiye’de Yeni Kitap Otakları’nın Yapımı Tamamlandı

  Bülten No: 245 10 Kasım 2023 Eyyübiye’de Yeni Kitap Otakları’nın Yapımı Tamamlandı Eyyübiye Belediyesi’nin ilçe gençliğinin...

10 Kasım 2023
Eyyübiye’de Yeni Kitap Otakları’nın Yapımı Tamamlandı

 

Bülten No: 245 10 Kasım 2023

Eyyübiye’de Yeni Kitap Otakları’nın Yapımı Tamamlandı

Eyyübiye Belediyesi’nin ilçe gençliğinin eğitimini desteklemek amacıyla dört farklı mahallede kuracağı kitap otaklarının inşaat çalışmaları tamamlanarak, tefrişat aşamasına geçildi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un daha önce müjdesini verdiği, Batıkent TOKİ, Ruha, Asya ve Hayatı Harrani Mahalleleri’nde yapımına başlanan kitap otaklarının inşaat çalışmaları tamamlandı.
Şanlıurfa’nın en fazla genç nüfusuna sahip ilçesi Eyyübiye’de eğitimi desteklemek amacıyla kurulan ve aradan geçen zaman zarfında binlerce gencin faydalandığı, yüzlercesinin üniversite hayallerine kavuşmasına aracı olan kitap otaklarına dört tane daha ilave edildi.

Eyyübiye’de ilk ve orta derecede eğitim gören çocukların yanı sıra yükseköğretime hazırlanan gençlerin de gün boyu faydalanma imkânı bulduğu kitap otaklarının olumlu etkileri görüldükten sonra, dört mahalleye daha kitap otakları kurulması kararlaştırılmıştı.

Belediye bütçesinin önemli bir kısmını gençlere yönelik eğitim yatırımlarına ayıran Başkan Mehmet Kuş, bu yöndeki çalışmalarına Onikiler Sınav Hazırlık Merkezi, Yenice Sınav Hazırlık Merkezi, Süleymanşah Gençlik Merkezi gibi yeni yatırımlar ilave ederek, ilçe gençliğinin hizmetine sunmuştu.

Başkan Kuş, yapımı tamamlanarak tefrişat aşamasına geçilen dört yeni kitap otağının ardından, nüfus yoğunluğu dikkate alınarak farklı mahallelerde yeni kitap otakları kurmak için de planlamaları olduğunu belirtti.


YOUTUBE VİDEO LİNK: https://youtu.be/hBvhaJITTcI
VİDEO İNDİRME LİNKİ : https://we.tl/t-XoHlCU2xqj

EYYÜBİYE BELEDİYESİ
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
T: 0414 315 14 15

www.eyyubiye.bel.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ