M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI - Gazete Şanlıurfa

Gazete Şanlıurfa

SON DAKİKA

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI Harran İlçesinde Kanaat önderi ve AK Parti Harran...

20 Kasım 2023
M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

Harran İlçesinde Kanaat önderi ve AK Parti Harran İlçe Başkan Yardımcısı M. Türki Gündoğan, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ak Parti Harran İlçe Başkan Yardımcısı M. Türki Gündoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ unvanını kabul ettiği 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler! Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir.

Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten; öğrencisinin sahip olduğu cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmen, bilginin taşıyıcısı, memleketimizin ve milletimizin yüz akı, güçlü Türkiye’yi inşa edecek çocuklarımızı işleyen sanatkardır.

Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Bugün okul sıralarında oturan yavrularımız, geleceğin siyasetçileri, bürokratları, bilim adamları, sanatçıları olacak; geleceğin modern Türkiye’sini inşa edecek ve yöneteceklerdir. Aydın, ileri görüşlü, kendisiyle ve dünya ile barışık, çevresine duyarlı, değişime-gelişime açık, dünyayı kucaklamaya istekli nesiller eğitimcilerin eseridir. Bilimde, sanatta, kültürde her alanda çocuklarımızı yetiştirecek olan öğretmenlerimize verilecek destek ile çok önemli işler yapılacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor, fedakâr bir şekilde görev yaparak emekli olmuş ve ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyor, sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum.”

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN-KARAKÖPRÜ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ